این وبلاگ هیچوقت سیاسی نبوده و به چیزی جز ادبیات و شعر نپرداخته وحرف یا پیامش را در قالب ادبیات عرضه کرده . ازین پس هم جزاین نخواهد بود.چیزی که باعث شد این پست متفاوت باشد مسئله ایست که همیشه ودرتمام مسایل سیاسی واجتماعی مهم روز آزارم داده و آن چیزی نبوده جز اینکه عده ای بخواهند از هر فرصتی به نفع خود یا به زیان دیگران استفاده کنند و از هر نمدی به فکر کلاه خود باشند.تازه ترینش را مینویسم .برادرم آرش همانطور که در چند پست قبل هم کتابش را معرفی کرده بودم  ،نویسنده ایست با تمام معیارهای حرفه ای و انسانی و دغدغه های هنرمندانه و بشر دوستانه که فقط و فقط به نوشتن مشغول است و در انزوای آرام خود به چیزی جز کارش نمی اندیشد. اما ازآنجا که خیلیها بجای ادبیات حرفه ای دوست دارند به حرفه ادبیات بپردازندو سعی دارند از هر شرایطی ولو ناگوار ودردناک بیشترین بهره را ببرند در شرایط غم انگیز حوادث اخیر، بجای چاره اندیشی و تلطیف کردن فضا  سعی در تسویه حساب شخصی با هنرمندانی دارند که بزعم آنان رقیب رینگ بوکسشان هستند نه همکاران و هم قلمانی که رسالت عظیم آفرینش را بر دوش دارند.و دراین شرایط عجیب و غریب که سره را از ناسره نمیتوان تشخیص داد و نمی توان از بازیهای افسونکارانه سیستمداران سر در آوردسعی میکنند با صدور بیانیه های موافق و مخالف و با قرار دادن نام افرادی که بصورت هدفمند دستچین شده است آتشهای کهنه را از خاکستر بیرون کشند و زخم دشمنیهای دیرینشان را با بعضی افراد،التیام می بخشند.همانطور که گفتم تازه ترینش ماجرای برادرم آرش است که چند بیانیه عجیب و غریب منتشر شده که در انتهای آنهانام او و چند هنرمنددیگر بعنوان صادر کنندگان بیانیه هابه چشم میخورد .اینکه هر هنرمندی یا بطور عمومی تر هر انسانی در مواجه با حوادث اخیر چه نگاهی دارد یا موافق یا مخالف چه گروه و حزب و سیستمداریست مسئله ای کاملا شخصیست و هیچکس حق ندارد با هر هدف و نگاهی از نام دیگران سوءاستفاده کند. بارها شنیده بودم که عده ای دارند با نام افراد وآبروی حرفه ای آنان بازی میکنند اماسعی ام بر این بود که نگاهم به موضوع مثبت باشدتا اینکه در رابطه باآرش و پس از بررسی این قضیه به این نتیجه رسیدم که سیاست ملعبه دست افرادی شده که نه دغدغه انسان و انسان دوستی دارند ونه نگاه هنرمندانه و منش هنرمندانه . عرصه هنر را بازار رقابتی کثیف میبینند و تلاششان بر این فرض استوار است که رقیب باید از میدان بدر شود به هر بهایی و به هر وسیله ای و از آنجا که هدف وسیله را توجیه میکندشرایط فعلی را بستر مناسبی میبینند تا با نقل قول های مثبت و منفی هر که را که دوست دارند به هر گروه و جناحی ببندند و به اهداف پلیدشان برسند. بهر حال دلتنگ بود م  و دل پر و قلم فرسایی کردم . ضمنا بهانه اگر چه آرش بود که برادرم است  ونزدیکم اما اصل مطلب شخصی نبود و عمومیتی دردناک بود که مدتهاست سایه پلیدش را بر هنر وهنر مند تحمیل نموده است . با توجه به اینکه آرش فقط و فقط مینویسد و به هیچ جار وجنجالی وابستگی ندارد و هیچ سایت و وبلاگی ندارد که زبان عقیده اش باشد متن تکذیبیه اش را عینا در ج می کنم .امیدوارم دیگر مجبور نباشم خارج از روال این وبلاگ بروز شوم .

  آرش سنجابی امضای هرگونه بیانیه ای راتکذیب کرد:

به گفته این نویسنده ومترجم ،چندبیانیه ای که اخیرا از طرف برخی شبه روشنفکران منتشرگردیده به هیچ عنوان مورد تایید ایشان نیست و اسم و امضای مندرج در پایین بیانیه ها بدون هماهنگی باایشان و جعلی میباشد. این نویسنده درباره ارسال چنین بیانیه ای به سازمان حقوق بشر اظهار داشت بزرگترین نقض حقوق یک انسان ، انجام دادن چنین امضاسازیها و شیطنت ها از جانب شبه روشنفکرانی است که خود مدعی حقوق مردم هستند.

/ 87 نظر / 33 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فریدون ضرغامی

سلام مهرداد عزیز سلام مدتی است از شما بی خبرم امید است شاد وتندرست باشید. به روزم.

gol nassrin

بیوفااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا[ناراحت]

هادی

سلام . . . تازه ام با اشک باران خدای سکوت نگهدارت باد . . .[لبخند]

حسین میدری

سلام و درود بی پایان بر شما و قلم شیوایتان.. "یک ساحل پر از شعر" با شش دوبیتی بروز شد، من و امواج خلیج واژه ها، آمدنتان را بی تابانه چشم به تلاقی آبی ها دوخته ایم، نظرات گرانبهایتان در ذهن لحظه هامان خواهد ماند...

سیده زهرا بصارتی

سلام به روزم با : « ومن مسافرم ... » با احترام منتظر حضور و نقد و نظرتان

حامد داراب

علی حاتمی ساموئل بکت یدالله رویایی آنتونن آرتو در رویای بابل دو قدم اینور خط آندری بوچلی پاریس با کفشهای کتانی سفید آپارتمانهای رومن پولانسکی و محاکمه مسعود کیمیایی در خیابان جن گیر رومئو و ژولیت آگا ممنون شمردن ستاره های شب بادبادکها بر خاک تراژدی با کمدی اضافه حرف یکی مانده به آخر ما دیگه به چیزی نمیخندیم(ديدگاه خود را بيان كنيد) شعر و سينما به روز است پيوست:: وبلاگ www.ashkemashogh.blogfa.com به دليل اينكه مديران بلاگفا اطلاعات شخصي وبلاگ نويسان را به نيروهاي امنيتي واگذار كردند از اين سرويس به سرويس blogspot منتقل شد باشد كه رستگار شوند . بدين منظور از تمامي دوستاني كه حامد داراب را لينك نموده اند در خواست ميشود آدرس لينك را به : www.hameddarab.blogspot.com تغيير دهند . باتشكر .

صارمی

سلام رفیق عزیز مهرداد بزرگ چرا بروز نمی فرمایید؟ موقتا در اینجا بروزم http://www.beheshtenasr.parsiblog.com/

نیاز

ای چاره ســـازِ رنجِ نهان یا علـی مـــدد ای رهنمای هــر دو جهان یا علـی مـدد دستِ تو عقــده باز نماید ز کارِ خلـــــق آرامِ جانِ زنـده دلان یا علــــی مــــــــدد

صارمی

درود مهرداد عزیز http://www.youtube.com/watch?v=nMKE3RIf_-s

حامد داراب

[این متن را با بغض بخوان] آری برادر اینگونه بود کاری جز این ازمان بر نمی آمد که مضطربانه لبخند بزنیم سوار ماشین شدیم و برگشتیم آن شب از کمونیسم با صدای بلند حرف زدیم وقتی رفت انگار نه انگار که سرو کله اش آنجا پیدا شده بود و من همه ی چیزی که دیدم یک کفش کهنه بود که افتاده بود توی آب. نمایشعر و سینما تجدید مطلب شد با یادداشتی در اعتراض به فیلتر شدن وبلاگ های سیدمهدی موسوی و ترانه علیدوستی با گوشه هایی از نمایشعر : زنانگی در آستانه فروپاشی عصبی با خاطره ای از:غزاله علیزاده باعشق در بعد ظهر و حرفهایی دیگر... .